Özellikle gıda endüstrisinde, tüketici ürünleri güvenliği son derece önemlidir.

Bu temel gereksinimin özenle  ele alınması, bir iş yerinde hijyen ve sağlık konularının stratejik önemine katkıda bulunur ve yalnızca “endüstriyel” bir mantığın geliştirebildiği bilimsel bilgiler ve teknolojik uygulamalar sayesinde gerçekleştirilebilir.

Alanda uzmanlar tarafından yapılan çeşitli çalışmalar, gıda ve kontaminasyonun% 90’ının üretim ve paketleme sürecinde gerçekleştiğini belirtmektedir.
Son birkaç yılda, özellikle ambalajlamaya adanmış alanlarda, gıda hijyeninin korunmasına ilişkin düzenlemelerin sürekli eklenmesi nedeniyle bu sorun gittikçe daha fazla hissedilmektedir. Bu nedenle, her türlü bakteri / mikrop, küf vs.’yi iş istasyonlarından elimine etmek için ciddi temizlik ve dezenfeksiyon programları onaylanmıştır.

Geleneksel temizleme yöntemi dört aşamada gelişir: deterjanlı su, kimyasal ürünlerle dezenfeksiyon, durulama ve kurutma.
Tecnovap buhar makinaları ile, bunun yerine 180 ° C’de buharın kullanılmasını önermektedir; bu, yeterli bir sterilizasyon ve termal şok nedeniyle ölen belirli mikroorganizmaların yok edilmesini garanti eder.
Çağdaş bir emme ile birleştirilmiş buhar emisyonu, işlem görmüş yüzeylerin derhal kurumasını sağlar; ayrıca, şirket tarafından tasarlanan özel aksesuarlar sayesinde, müşterinin geleneksel geleneksel temizleme yöntemleriyle ulaşılması mümkün olmayan zorlu lekeleri veya lekeleri dezenfekte etme garantisi vardır.

Buhar makinaları, buharlı temizlik makineleri.